Speneliai paprastai nereikalauja daug priežiūros, tačiau pradėdamos žindyti, nusiteikite, kad tai gali pasikeisti. Staiga skausmingais tapę, įtrūkę ir sausi speneliai gali tapti jūsų kasdienybės dalimi, ypač pradžioje, kai kūdikis vis dar bando suprasti, kaip tinkamai žįsti. Vis dėlto neverta jaudintis. Spenelių skausmas ir kitos problemos yra įprastos daugeliui mamų ir jas galima lengvai išspręsti pasinaudojant keletu paprastų maitinimo krūtimi patarimų, o reguliari spenelių priežiūra gali padėti numalšinti maitinimo krūtimi sukeltą skausmą.

Spenelių priežiūros privalumai

Paprastai jūsų speneliams nereikia papildomos priežiūros. Tie maži, iškilūs spenelio aureolės nelygumai iš tikrųjų yra liaukos, išskiriančios riebų lubrikantą, kuris drėkina spenelius ir neleidžia jiems išsausėti ir tapti skausmingais. Kad kūdikis galėtų rasti jūsų krūtį, šis lubrikantas net kvepia taip pat kaip vaisiaus vandenys. Kita išradingiausia jūsų kūno priemonė spenelių priežiūrai ir maitinimo krūtimi skausmui malšinti yra motinos pienas, kuris natūraliai turi priešuždegiminių savybių ir apsaugo jūsų spenelius nuo skausmo. Tai svarbu, nes įtrūkę ir skaudantys speneliai gali paversti maitinimą krūtimi skausmingu ir padidinti infekcijos riziką. Tačiau kartais natūralios jūsų kūno apsaugos priemonės nėra pakankamos, kad būtų išvengta skausmingų ir sausų spenelių problemos. Tokiu atveju reguliari spenelių priežiūra gali padėti įveikti skausmą.

Maitinimo krūtimi sukelto skausmas malšinimas

Kartais atrodo, kad motinystė užvaldo viską, tačiau jūsų spenelių priežiūros rutina neturi būti tokia. Pirmas žingsnis sveikų spenelių ir veiksmingo maitinimo krūtimi sukelto skausmo malšinimo link yra įsitikinimas, kad jūsų kūdikis yra patogiai įsitaisęs ir gerai prikibęs. Jei vis dar skauda, yra įtrūkimų ar speneliai yra sausi, išbandykite šiuos patarimus:

• Venkite naudoti muilą krūtų zonoje ir švelniai jas plaukite bei nusausinkite po maudynių;
• Šiek tiek motinos pieno, kai kūdikis maitinsis, švelniai įtrinkite jį į spenelio odą;
• Dėvėkite medvilninę liemenėlę, kuri leidžia odai kvėpuoti;
• Leiskite kūdikiui valgyti tiek, kiek nori, nes trumpas maitinimas nepadeda jūsų speneliams ir gali pakenkti pieno gamybai;
• Po kiekvieno maitinimo naudokite „Multi-Mam Protect“, kad speneliai būtų lygūs ir elastingi.

Atsiminkite, kad maitinimas krūtimi neturėtų kelti diskomforto mamai. Jei reikia pagalbos dėl kūdikio žindymo arba turite klausimų dėl spenelių priežiūros, kreipkitės į savo akušerę ar laktacijos konsultantą.

Maitinant krūtimi skauda spenelius?

„Multi-Mam“ kompresai turi tiesioginį raminantį poveikį ir skatina natūralų gijimo procesą.