Maitinimo krūtimi skausmas dėl įtrūkusių ir skausmingų spenelių yra dažna problema, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte priimti tai kaip neišvengiamą kasdienybę. Netgi trumpi maitinimo krūtimi skausmo priepuoliai gali pakenkti speneliams ir pieno gamybai. Dėl skausmingų ir suskilinėjusių spenelių net gali kilti noras visiškai atsisakyti maitinimo krūtimi. Prieš priimant sprendimą, verta išbandyti priemones, skirtas įveikti žindymo sukeltus spenelių skausmus.

Kodėl speneliai tampa skausmingi?

Įprastai naujagimis nori žįsti dažnai, o mamos susiduria su skausmu ir spenelių įtrūkimais vien todėl, kad jų oda nėra pripratusi prie žindymo. Kita dažna maitinimo krūtimi skausmo priežastis yra tai, kad kūdikis prastai arba negiliai apžioja krūtį žįsdamas. Kūdikio burna turi plačiai atsiverti ir priglusti prie krūties, o spenelis turi atsidurti giliai kūdikio burnoje. Kūdikio liežuvis ir dantenos turi aprėpti spenelio aureolę, kad pradėtų tekėti pienas, o ne tik čiulpti ar kramtyti spenelį. Keista, tačiau kūdikiai instinktyviai nežino, kaip tinkamai žįsti, todėl tam gali prireikti praktikos ir laiko.

Kokie yra neteisingo žindymo simptomai?

Spenelių skausmas yra klasikinis netinkamo krūties apžiojimo simptomas. Taip pat galite pastebėti, kad iš karto po žindymo jūsų speneliai yra pakeitę formą, sutrūkinėję ar skausmingi. Kitas požymis yra tai, kad kūdikis žįsdamas kandžioja spenelį, nervinasi, prakaituoja ir čepsi. Dėl prasto netinkamo krūties apžiojimo ilgainiui kūdikiui gali būti sunkiau priaugti svorio, nes maitinimo metu jis negauna pakankamai maisto.

Kaip įveikti maitinimo krūtimi skausmą?

Kūdikiui išmokus tinkamai žįsti, spenelių skausmas ir trūkinėjimas greičiausiai taps praeitimi. Tačiau yra keletas asmeninės priežiūros produktų, kurie gali padėti pasiekti maitinimo krūtimi palaimą anksčiau. Norint greitai numalšinti skausmą, patinimą ir jautrumą, pabandykite ant savo spenelių uždėti „Multi-Mam“ kompresus iškart po maitinimo. Kompresai sukuria drėgną aplinką, kuri ramina skausmingus spenelius ir skatina natūralų gijimo procesą. Bent du kartus per dieną švelniai tepkite ant spenelių „Multi-Mam Protect“ – tai padės apsaugoti spenelių odą. Multi-Mam Protect yra nekenksmingas kūdikiui, jo nereikia pašalinti prieš maitinimą.

Maitinant krūtimi skauda spenelius?

„Multi-Mam“ kompresai turi tiesioginį raminantį poveikį ir skatina natūralų gijimo procesą.