Pieno trūkumas: kaip padidinti motinos pieno gamybą?

Daugelis neseniai maitinti krūtimi pradėjusių mamų nerimauja, ar kūdikiui pakaks pieno.

Kai kurios netgi atsisako maitinimo krūtimi anksčiau nei planavo, nes mano, kad kūdikis gauna nepakankamai maisto. Iš tikrųjų dauguma moterų pagamina daugiau pieno, nei reikia kūdikiui – net po 1000 ml per dieną po pirmų dviejų žindymo savaičių. Jei vis tiek jaudinatės dėl pieno trūkumo, skaitykite toliau ir sužinokite, kaip padidinti motinos pieno gamybą.

Kaip pagaminti daugiau motinos pieno?

Paprasčiau tariant, motinos pieno gamyba yra pasiūlos ir paklausos klausimas, todėl kuo daugiau pieno pašalinsite iš krūtų žindydama ar pumpuodama, tuo daugiau pieno pasigamins. Išbandykite šiuos paprastus patarimus, kaip paskatinti pieno gamybą:

Sumažinkite stresą. Priglauskite kūdikį, pasivaikščiokite, klausykitės muzikos – darykite tai, kas jus atpalaiduoja! Stresas yra jūsų pieno gamybos priešas, todėl venkite jo, kaip tik galite.

Pailsėkite. Taip, tai lengviau pasakyti, nei padaryti, tačiau pabandykite nusnausti, kai kūdikis snaudžia, ir eikite anksti miegoti, kad gerai išsimiegotumėte. Jei to nepakanka, nebijokite kreiptis pagalbos į šeimos narį, draugą ar auklę.

Pradėkite pumpuoti. Tai gali atrodyti nelogiška, bet kuo daugiau pieno išpumpuosite, tuo daugiau jo pagaminsite. Dvigubas elektrinis siurblys vienu metu ištuštins abi krūtis, o ligoninių lygio siurbliai yra greičiausi ir efektyviausi.

Reguliariai nutraukite pieno. Baigę pumpuoti, rankomis išspauskite daugiau pieno, kad krūtys būtų visiškai ištuštintos. Darykite tai dažnai, 8-10 kartų per dieną yra idealu pieno gamybai skatinti.

Venkite čiulptuko. Nieko blogo duoti kūdikiui čiulptuką, tačiau jei palauksite tris ar keturias savaites po gimdymo, turėsite daugiau laiko, kad pirmiausia užsitikrintumėte pieno kiekį.

Nepamirškite gerti! Gėrimas yra svarbus, kai maitinate krūtimi, tačiau lengvai pamirštamas, kai sutelkiate dėmesį į kūdikio poreikius. Jei jūsų burna sausa, šlapimas tamsus ar blogo kvapo, ar jums užkietėjo viduriai, yra tikimybė, kad negėrėte pakankamai skysčių. Gera taisyklė yra gerti stiklinę vandens kiekvieną kartą, kai maitinate krūtimi.

Jei maitinate tik krūtimi ir atrodo, kad kūdikis vystosi ne taip, kaip turėtų, susisiekite su sveikatos priežiūros specialistu. Jie suteiks jums reikiamą pagalbą ir padės ir toliau maitinti krūtimi kiek tik panorėsite.

Ko nors kasdienei priežiūrai?