Motinos pieno sudėtis

Tikriausiai girdėjote nuomonę, kad geriausias būdas pamaitinti kūdikį yra žindymas ir tam yra rimtų priežasčių. Motinos pienas yra dietinis kūdikių maitinimo šaltinis, kuriame gausu naudingų maistinių medžiagų ir antikūnų, kurie padeda apsaugoti kūdikį nuo infekcijų ir uždegimų. Motinos pieno sudėtis yra tokia sofistikuota, kad jos paprasčiausiai negalima atkartoti jokioje formulėje.

Motinos pieno sudėtis laikui bėgant keičiasi, kad prisitaikytų prie jūsų kūdikio mitybos poreikių: nuo tirštojo priešpienio, kurį jūsų kūnas gamina gimus kūdikiui, iki subrendusio pieno, kuris atsiranda po kelių dienų.

Motinos pienas keičiasi net maitinant mažylį skirtingu paros metu. Kiekvienos motinos pieno sudėtis taip pat skirtinga. Tai reiškia, kad skirtingos moterys negamina visiškai vienodos sudėties pieno.

Motinos pieno sudėtis

Gamtos grožis atsiskleidžia tame, kad motinos pienas yra visavertis maistas kūdikiui. Jame yra viskas, ko reikia kūdikiui augti ir vystytis pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, iki pusės maistinių medžiagų antram metų pusmečiui ir trečdalis maistinių medžiagų, reikalingų antraisiais metais. Subrendusiame piene yra 3-5 procentai riebalų, šiek tiek mažiau nei 1 procentas baltymų ir maždaug 7 procentai angliavandenių. Be šių makroelementų, motinos piene yra daug būtinų fermentų, antikūnų, antioksidantų ir mikroelementų, tokių kaip kalcis, geležis, varis ir cinkas.

Kas yra priešpienis?

Priešpienis yra tirštas, geltonas skystis, kurį jūsų kūnas gamina kelias pirmąsias dienas po kūdikio gimimo, kol pradeda gamintis motinos pienas. Priešpienyje yra didelė maistinių medžiagų koncentracija ir ypač daug antikūnų, kurie padeda nuo pat pradžių sukurti kūdikio imuninę sistemą. Tiesą sakant, priešpienyje esantys antikūnai yra tokie stiprūs, kad šis skystis buvo naudojamas kovai su bakterinėmis infekcijomis prieš išrandant peniciliną!

Motinos pieno nauda

Maitinimas krūtimi iš pradžių gali būti šiek tiek keblus, bet jei galite tai padaryti, tikrai verta. Žmogaus pienas yra ne tik idealus maistas kūdikiams – daugelis motinos pieno privalumų yra ilgalaikiai.

 Krūtimi maitinti kūdikiai turi:

• Stipresnę imuninę sistemą;
• Mažiau problemų dėl jų žarnyno, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimo ir viduriavimo;
• Mažiau ausies infekcijų;
• Mažesnę staigios kūdikių mirties sindromo riziką;
• Geresnį regėjimą.

Be to, vaikai, kurie buvo maitinami krūtimi, kai jie buvo kūdikiais, turi:

• Mažesnę astmos, egzemos ir alergijos riziką;
• Mažiau karieso;
• Mažesnę riziką sirgti diabetu;
• Mažesnę riziką nutukti;
• Mažiau vaikų vėžio atvejų, tokių kaip leukemija.

Ko nors kasdienei priežiūrai?