Moters krūties anatomija žindymo laikotarpiu

 Moteriškos krūtinės grožis slypi tame, kad jos dydis ir forma neturi nieko bendra su galimybėmis maitinti kūdikį.

 Visų moterų krūtys susideda iš riebalinio ir palaikančiojo audinio bei specialių liaukų, kurios gamina pieną. Jose taip pat yra kraujagyslių ir limfagyslių.

Vienoje krūtyje yra 15-20 lobulių, kuriose yra kelios mažesnės lobulės ir mažos vadinamosios alveolių sankaupos, nutekinančios pieną. Tada pienas pieno kanalais transportuojamas į spenelį. Spenelis ir jį supanti aureolė paprastai būna nuo rausvo iki rudo atspalvio, o nėštumo metu kartais speneliai tampa didesni ir tamsesni. Tai greičiausiai yra gamtos būdas padėti kūdikiui atpažinti ir surasti spenelį, kai jį žindote. Kad kūdikiui būtų lengviau rasti krūtį, pieno liaukos taip pat išskiria kvapą, kuris yra panašus į gimdoje esančių vaisiaus vandenų kvapą.

Ar krūtinės dydis svarbus?

Nepaisant krūtų dydžio, moterys turi panašų pieno liaukų skaičių, o didelėse krūtyse yra tik daugiau riebalinio audinio. Kai kurių moterų krūtyse yra daugiau vietos. Vienintelis skirtumas yra tas, kad jei jūsų talpa yra mažesnė, kūdikį gali tekti maitinti šiek tiek dažniau. Dažnai vienos krūties talpa yra didesnė nei kitos, todėl ją kūdikis gali žįsti ilgiau. Tai irgi visiškai normalu.

Maitinimo krūtimi anatomija

Nuo tada, kai jūsų krūtys pradeda vystytis brendimo metu iki kol pasiekiate menopauzę, jos nuolat vystosi. Krūtų forma ir svoris skiriasi netgi skirtingais ciklo laikotarpiais. Nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu jūsų krūtų anatomija keičiasi dar labiau. Nuo ketvirtojo iki šeštojo nėštumo mėnesio pieno liaukos pradeda gaminti priešpienį – maistinių medžiagų skystį, kuriuo kūdikis maitinsis pirmąsias kelias dienas po gimimo. Gimus kūdikiui, jūsų organizme išsiskiria daugiau hormono prolaktino, kuris paruošia krūtį laktacijai, krūtys pradeda gaminti tikrąjį motinos pieną.

Motinos pieno gamyba

Pirmąsias savaites jūsų kūnas automatiškai gamina motinos pieną, tačiau po to gamybos tempą diktuoja kūdikio poreikiai. Pieno gamybos piko metu krūtys gali pagaminti iki vieno litro pieno per dieną. Ir jei jums kyla klausimas, kas nutinka visam pienui, kai atjunkote kūdikį, atsakymas gali jus nustebinti. Mokslininkai neseniai atrado, kad pieną gaminančias ląsteles iš tikrųjų kanibalizuoja vienos kitas. Tiksliai nežinoma, kaip šių žudynių liekanos palieka kūną, tačiau galiausiai pieną gaminantį audinį pakeičia jungiamasis audinys.

Ko nors kasdienei priežiūrai?