Maitinimo krūtimi patarimai

Maitinimas krūtimi yra gražus būdas pasirūpinti kūdikiu ir suteikia daug naudos tiek mamai, tiek kūdikiui. Vis dėlto maitinimas krūtimi taip pat gali būti sudėtingas, ypač pradžioje, ir norint atrasti gerą ritmą gali prireikti šiek tiek laiko. Jei jums sunku, šis maitinimo krūtimi vadovas padės greičiau patirti motinystės džiaugsmą ir mėgautis kūdikio žindymu.

Jei jums sunku, šis maitinimo krūtimi vadovas padės greičiau patirti motinystės džiaugsmą ir mėgautis kūdikio žindymu.

Darbas atrandant tinkamą padėtį ir taisyklingą krūties apžiojimą. Prastas krūties apžiojimas yra daugelio įprastų maitinimo krūtimi problemų priežastis, todėl verta skirti šiek tiek laiko, kad kūdikio krūties apžiojimas ir padėtis būtų teisingi. Tinkamam krūties apžiojimui reikia, kad kūdikis plačiai atvertų burną ir giliai paimtų spenelį į burnos ertmę. Jei dvejojate, ar kūdikis tinkamai apžioja krūtį, prieš išvykstant iš ligoninės, būtinai kreipkitės į akušerę ar laktacijos specialistą.

Maitinkite pagal poreikį. Naujagimiai turi valgyti dažnai, kartais net kas valandą pirmosiomis dienomis ir kas dvi valandas pirmąsias savaites. Leiskite kūdikiui valgyti taip dažnai, kaip jis nori. Atminkite, kad neįmanoma permaitinti krūtimi maitinamo kūdikio.

Skatinkite odos kontaktą su oda. Nuogo kūdikio priglaudimas prie nuogos krūtinės skatina prisirišimą ir žindymą, nes tai sužadina natūralius mažylio refleksus. Tai taip pat suteikia paguodą ir raminamąjį poveikį.

Leiskite kūdikiui miegoti kartu. Pirmus metus kūdikį laikant miegamajame, sumažėja staigios kūdikio mirties sindromo rizika. Tai taip pat tai palengvina maitinimą naktį ir padeda atpažinti kūdikio valgymo ritmą.

Iškart neįveskite čiulptuko. Čiulptukas gali padėti patenkinti jūsų kūdikio čiulpimo poreikį, tačiau neskubėkite jo įvesti, kol maitinimas krūtimi nebus subalansuotas. Įprastai laikas čiulptukui ateina tuomet, kai kūdikiui sukanka trys ar keturios savaitės. Čiulptuko ar buteliuko čiulpimas skiriasi nuo spenelio čiulpimo ir gali sukelti kūdikiui painiavą, todėl verta palaukti.

Pasirūpinkite savo speneliais. Krūtimi maitinančioms motinos dažnai susiduria su spenelių skausmu ir skilinėjimu, jos jaučia daug diskomforto. Dėl prastos spenelių būklės dažnai kaltas yra netinkamas krūties apžiojimas, todėl išbandykite keletą skirtingų padėčių ir krūties apžiojimo būdų bei stebėkite, ar tai padeda.

Būkite sveikos. Sveikas gyvenimo būdas ir tinkamas maisto pasirinkimas padės padidinti energijos lygį ir pieno gamybą maitinant krūtimi. Stenkitės valgyti maistą, kuriame gausu vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų, nepamirškite gerti skysčių, pavyzdžiui, kiekvieną ar kas antrą kartą maitinant krūtimi išgerkite stiklinę vandens. Taip pat svarbu šiek tiek pailsėti, todėl pabandykite nusnausti, kai kūdikis snaudžia, ir nebijokite paprašyti savo partnerio ar kito artimojo pagalbos, jei jums reikia pertraukos.

Ko nors kasdienei priežiūrai?