Kūdikio atjunkymas

Pirmaisiais keliais gyvenimo mėnesiais maitinimas krūtimi, miegas ir meilios glamonės yra viskas, ko reikia jūsų mažyliui, tačiau sulaukęs maždaug šešių mėnesių kūdikis jau yra pasirengęs praplėsti kulinarinį akiratį ir pradėti atjunkymo procesą.

Atjunkymo metu jūsų kūdikis išmoksta kramtyti ir valgyti kietą maistą, taip pat gerti iš puodelio su snapeliu.

Tai nereiškia, kad turėtumėte nedelsiant nutraukti maitinimą krūtimi. Motinos pienas vis tiek aprūpina kūdikį būtinomis maistinėmis medžiagomis, apsaugo jį nuo negalavimų ir gali padėti virškinti pirmąjį kietą maistą. Kūdikiui iki 12 mėnesių motinos pienas (arba mišinukas) yra pagrindinis gėrimas, o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja motinoms maitinti krūtimi dar ilgiau. Kitaip tariant, nejauskite spaudimo nutraukti žindymą vien dėl to, kad kūdikis atjunko. Kada laikas nutraukti maitinimą krūtimi, gali nuspręsti tik mama ir kūdikis.

Kūdikių atjunkymo patarimai

Nėra vieno tinkamo ar neteisingo kūdikio atjunkymo būdo, tačiau šie patarimai gali padėti tiek mažyliui, tiek mamai priprasti prie naujos tvarkos:

• Negalima atjunkyti staigiai, tai reikia daryti palengva, kad išvengtumėte kitų maitinimo krūtimi problemų, pvz., išsipūtusių krūtų ir mastito.
• Išvirkite kūdikių maisto porciją ir užšaldykite ją ledukų kubelių pavidalu. Tokiu būdu visada turėsite paruošto naminio kūdikių maisto.
• Leiskite kūdikiui paliesti ir laikyti maistą. Nenusiminkite, jei jis iš karto nevalgys kai kurių patiekalų ir bandykite dar kartą. Kūdikiui gali prireikti šiek tiek laiko, kol jis pripras prie naujų skonių ir tekstūrų, todėl tiesiog pasiūlykite jam įvairių maisto produktų.
• Stenkitės kuo dažniau valgyti kartu, kaip šeima – kūdikis mokysis stebėdamas kitus šeimos narius.
• Atkreipkite dėmesį į savo kūdikio ženklus ir niekada neverskite jo valgyti daugiau, nei jis nori.

Kūdikio valdomas atjunkymas

Vis populiaresnis kūdikių atjunkymo būdas yra vadinamasis kūdikio valdomas atjunkymas. Kūdikio valdomo atjunkymo metu motina paprastai maitina krūtimi šešis mėnesius, o tada tiesiog pasiūlo kūdikiui maisto iš rankų, be šaukšto, kuris yra laikomas tradiciniu kieto maisto įvedimo būdu.

Taip kūdikis vietoje tyrelių gauna to paties kieto maisto, kurį valgo šeima. Maistą jis gali paliesti, pavyzdžiui, vaisius, daržoves, mėsą, sūrį, kietai virtus kiaušinius, duoną, makaronus ir daugelio rūšių žuvį. Kūdikis pats nusprendžia, ką ir kiek valgyti, jis valgo savo ritmu, o motina siūlo krūtį tol, kol kūdikis praranda ja susidomėjimą.

Daugelis tėvų mano, kad kūdikio valdomas atjunkymas yra sveikesnis būdas atjunkyti kūdikį ir pereiti prie kieto maisto, nes tai moko kūdikį reguliuoti savo maisto suvartojimą. Nesvarbu, kaip nuspręsite atpratinti kūdikį, visada stenkitės, kad pasirinktas būdas atitiktų individualius kūdikio poreikius – stebint kūdikio virškinimą galima daug nuveikti sėkmingai atjunkant!

Ko nors kasdienei priežiūrai?

Kai kalasi pirmieji dantukai, pabandykite užtepti šiek tiek dantų gelio.

„Multi-Mam BabyDent“ gelis be cukraus ramina dantenas ir sumažina dygstančių dantukų sukeltą skausmą bei diskomfortą.