Kaip maitinti krūtimi?

Moterys krūtimi maitina nuo neatmenamų laikų ir tai yra tiek jūsų, tiek jūsų kūdikio DNR. Vis dėlto daugeliui žindyvių sunku išmokti patogiai ir efektyviai maitinti krūtimi, tam reikia praktikos. Mama ir kūdikis yra pradedantieji, todėl gali tekti išbandyti keletą skirtingų žindymo padėčių, kol kūdikis išmoks tinkamai apžioti krūtį ir galėsite nusistatyti tinkamą žindymo ritmą.

Nepamirškite, kad nėra tinkamų ar netinkamų maitinimo krūtimi pozicijų – tol, kol jos tinka mamai ir jūsų kūdikiui, jos visos yra geros!

Atleidimo refleksas

Prieš pradedant maitinti krūtimi, mamos kūnas turi leisti pienui patekti į kūdikį per atleidimo refleksą. Šis refleksas suveikia automatiškai, kai kūdikis prikimba prie spenelio, o organizme esantys hormonai signalizuoja krūtims, kad šios išskirtų pieną. Tiesą sakant, kai kurioms moterims pakanka vien galvoti apie savo kūdikį ar išgirsti jį verkiantį, kad suaktyvintų atleidimo refleksą (tai veikia, net jei tai nėra jų kūdikis)! Kartais pienas išsiskiria be jokios ypatingos priežasties. Jei jūsų krūtys dažnai nutekina pieną nepatogiu metu, įkiškite keletą krūtinės pagalvėlių į savo liemenėlę, kad drabužiai išliktų sausi ir be dėmelių.

Tinkama žindymo padėtis

Taigi, jei pienas išsiskyrė, dabar tereikia, kad kūdikis tinkamai apžiotų spenelį. Nes net jei nėra tinkamos ar netinkamos žindymo padėties, yra toks dalykas kaip netinkamas krūties apžiojimas, o jis gali paversti maitinimą krūtimi tikra kančia. Priežastis, kodėl žindymo konsultantai visada kalba apie kūdikio tinkamą krūties apžiojimą, yra ta, kad geras apžiojimas padeda kūdikiui gauti daugiau pieno ir gali padėti išvengti daugelio įprastų maitinimo krūtimi problemų, pavyzdžiui, skaudančių spenelių. Tinkamas krūties apžiojimas yra patogus ir nesukelia skausmo. Jei turite problemų kad kūdikis netinkamai apžioja krūtį, išbandykite šiuos paprastus patarimus:

  1.  Priglauskite kūdikį ir pakreipkite burną spenelio link, kol jis plačiai išsižios.
  2. Nukreipkite spenelį į viršutinę kūdikio lūpą ir šiek tiek pakreipkite galvą atgal.
  3. Pirmiausia, priglauskite kūdikį prie krūtinės ir leiskite jam apžioti krūtį. Kūdikio apžiojimas turi būti gilus, o jo burna turi pilnai apimti krūtį.

Trys įprastos žindymo padėtys

Futbolo kamuolio žindymo padėtis. Už JAV ribų futbolo kamuolio žindymo padėtis paprastai vadinama „regbio kamuolio laikymu“, tačiau iš esmės reiškia tą patį dalyką – padėtį, kai kūdikis guli ant pagalvės šone, atremiant galvą į alkūnę, o jo kūnas palaikomas ranka. Futbolo kamuolio žindymo padėtis yra ypač naudinga, jei krūtys yra didelės – taip kūdikiui nesudaroma apkrova.

Gulėjimo šonu žindymo padėtis. Gulėjimo šonu žindymo padėtyje kūdikis maitinamas, kol abu su mama guli ant šonų, atsisukę vienas į kitą. Šioje padėtyje galbūt norėsis paremti nugarą pagalvėmis, o rankoje, esančioje šone, ant kurio guli mama, puikiai tilps kūdikio nugara. Daugelis motinų mano, kad šoninė žindymo padėtis yra patogi ir ypač patogi maitinant naktį. Ji taip pat tinka moterims, turinčioms dideles krūtis.

Žindymas atsilošus. Tai viena dažniausių kūdikio padėčių, nes kontaktas su oda skatina kūdikį ieškoti krūties ir prikibti. Žindant mama ramiai sėdi atsilošusi, o ant savo krūtinės padeda kūdikį jo pilvu žemyn, pagal poreikį rankomis palaikoma kūdikio galva ir kūnas. Žindymas atsilošus yra populiarus tarp moterų, kurios mėgaujasi ramiu kūdikio valdomu požiūriu į žindymą, nes tai skatina natūralius kūdikio instinktus.

Ko nors kasdienei priežiūrai?