Dažniausios maitinimo krūtimi problemos

Gali praeiti šiek tiek laiko, kol tiek mama, tiek kūdikis įvaldys maitinimą krūtimi, todėl nenustebkite, jei pradžioje kils keletas nesklandumų. Štai keletas dažniausių problemų ir jų sprendimo būdai.

Spenelių skausmas / skausmingi speneliai

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių speneliai gali patinti ar tapti skausmingi dėl maitinimo krūtimi, tačiau dažniausiai kaltas yra netinkamas krūties apžiojimas. Jei kamuoja skausmingų spenelių problema, kreipkitės į laktacijos specialistą ir kuo anksčiau, tuo geriau. Jie gali padėti sureguliuoti kūdikio padėtį ir tinkamą krūties apžiojimą. Spenelių skausmą numalšinsite ir odą apsaugosite nuo įtrūkimų, tarp žindymų naudojant specialų balzamą. Kartais skausmingi speneliai yra krūtų pienligės krūties infekcijos simptomas – tokiu atveju turėsite kreiptis į savo gydytoją.

Pritvinkimas

Jei krūtyse pasigamina daugiau pieno, nei išgeria kūdikis, jos bus patinusios, kietos, šiltos ir jautrios. Tai vadinama pritvinkimu, kuris, be to, kad yra tikrai skausmingas, gali sukelti kitų problemų, tokių kaip mastitas. Išvengti to padeda dažnas maitinimas krūtimi, bent kas dvi valandas. Jei kūdikis nėra alkanas, verčiau rankomis nutraukti pieną. Sumažinti pritvinkimą tarp žindymų padės ant krūtinės uždėti ledo kubeliai rankšluostyje arba atšaldyto kopūsto lapai. Prieš pat maitinimą ar nutraukimą uždėkite šiltą, drėgną rankšluostį, kad padėtumėte pienui tekėti.

Užkimštas pieno kanalas

Užsikimšusių pieno kanalų kaltininkas dažnai būna ne netinkamas krūties apžiojimas, bet per daug prigludusi liemenėlė ar nepatogi miego padėtis. Jei turite užsikimšusį pieno lataką, krūtys paprastai tampa gumbuotos ir kietos, o kartais – šiltos. Net jei dėl nepatogumų gali kilti pagunda nutraukti maitinimą krūtimi, žindymas yra geriausias dalykas, kurį galite padaryti šiuo metu, kad pienas vėl tekėtų. Norint atlaisvinti užsikimšusį pieno lataką, išbandykite kitokią žindymo padėtį, prireikus nutraukite pieną po maitinimo ir pabandykite masažuoti krūtį, kol kūdikis maitinasi. Užkimštas pieno latakas gali lengvai virsti mastitu, todėl svarbu pradėti gydymą iškart, kai tik rasite kietą vietą.

Mastitas

Mastitas yra krūties uždegimas, kurį sukelia užsikimšę pieno kanalai. Uždegimas dažnai prasideda pritvinkus ir simptomai yra panašūs – krūtys yra patinusios, kietos, šiltos ir skausmingos liečiant. Skirtumas yra tas, kad mastitas taip pat gali sukelti išskyras iš spenelių, jį dažnai lydi karščiavimas ir kiti į gripą panašūs simptomai. Jei maitinate krūtimi ir simptomai neišnyksta per 24 valandas, susisiekite su savo gydytoju. Mastitas dažniausiai gydomas antibiotikais.

Krūtų pienligės infekcija

Jei speneliai patinę, niežti ar pleiskanoja ir žindydamos jaučiate veriantį skausmą abiejose krūtyse, gali būti, kad atsirado krūties pienligė. Šią ligą sukelia grybeliai, dažniausiai ji gydoma priešgrybeliniais kremais ir tabletėmis motinai bei geliu kūdikiui. Gydymo metu galite tęsti žindymą, tačiau svarbu, kad ir jūs, ir kūdikis būtų gydomi tuo pačiu metu, nes pienligės infekcijos yra labai užkrečiamos. Kadangi krūtų skausmui gali būti ir kitų priežasčių, svarbu, įtarus krūties pienligės infekciją, būtinai kreiptis į gydytoją.

Per daug pieno

Taip, motinos pieno gali būti ir per daug. Hormonai, įprastas pompavimas, stresas ir neveiksmingas žindymo stilius – visa tai gali paskatinti krūtis pagaminti daugiau pieno, nei mažylis gali išgerti. Yra daug būdų, kaip sulėtinti pieno tekėjimą, pavyzdžiui, žindyti šiek tiek rečiau ir leisti kūdikiui žįsti tik vieną krūtį vieno maitinimo metu. Jei tai nepadeda, susisiekite su laktacijos specialistu, kad gautumėte daugiau patarimų.

Kraujagyslių spazmas

 Kai maitinant krūtimi spenelio kraujagyslės per greitai susitraukia, kraujotaka yra ribojama ir galite pajusti deginantį ar veriantį krūties skausmą. Spenelis taip pat gali pakeisti spalvą. Tai vadinama kraujagyslių spazmu ir paprastai jį sukelia šalta temperatūra arba netinkamas krūties apžiojimas žindymo metu. Siekiant išvengti kraujagyslių spazmų, dirbkite su kūdikio padėtimi, laikykite uždengtus spenelius, kai nemaitinate krūtimi, o tarp maitinimų švelniai patepkite alyvuogių aliejumi ar spenelių balzamu.

Ko nors kasdienei priežiūrai?