Ar sirgdama galiu maitinti krūtimi?

 Jei sergate gripu ar tiesiog jaučiate šiokį tokį peršalimą, jums gali kilti klausimas: „Ar sirgdama galiu maitinti krūtimi?“. Trumpas atsakymas yra taip, visiškai taip! Sirgdama ne tik galite nuolat maitinti krūtimi, bet ir turėtumėte tai daryti.

 Motinos pienas vis dar yra geriausias maistas jūsų kūdikiui, o maitinimas krūtimi, kai sergate, leis palaikyti pieno gamybą.

Jei sergate įprasta liga, pavyzdžiui, peršalimu, gripu ar skrandžio gripu, maitinimas krūtimi neperduos jūsų kūdikiui infekcijos. Priešingai, motinos piene yra antikūnų, kuriuos kūnas pagamino kovai su infekcija, o jie padės apsaugoti ir kūdikį. Sergant nereikia būti atskirai nuo kūdikio, nes greičiausiai jis jau susidūrė su virusu ar bakterijomis, kol dar nežinojote, kad užsikrėtėte. Rankų plovimas ir kitos įprastos higienos priemonės padės apsaugoti jūsų kūdikį nuo infekcijos.

Kada sergant maitinti krūtimi nerekomenduojama

Kai kuriais retais atvejais maitinimas krūtimi sergant nėra gera mintis, pavyzdžiui, jei sergate ŽIV, tuberkulioze ar žmogaus T ląstelių limfotropiniu virusu. Taip pat nerekomenduojama žindyti, jei gydotės nuo vėžio. Jei jūs tiesiog sergate įprastu gripu ir jaučiatės per daug blogai, kad galėtumėte maitinti krūtimi, pabandykite nusitraukti pieno ir paprašykite, kad tėtis ar kitas artimas žmogus padėtų jums pamaitinti kūdikį. Pieno nutraukimas padės išlaikyti motinos pieno gamybą ir neleis krūtims pritvinkti.

Vaistų vartojimas maitinant krūtimi

Natūralu jausti abejones dėl vaistų vartojimo, jei sirgdamos maitinate krūtimi, tačiau nors tiesa, kad daugelis vaistų patenka į motinos pieną, tik keli jų nerekomenduojami krūtimi maitinančioms motinoms. Jei jums reikia receptinių vaistų, tiesiog įsitikinkite, kad jūsų gydytojas žino, jog maitinate krūtimi. Visada pravartu pasitarti, jei abejojate ir dėl be receptinio gydymo saugumo. Pavyzdžiui, aspirinas nėra laikomas saugiu kūdikiams, tačiau tokiais laikomi ibuprofenas ir paracetamolis. Kai kurie vaistai yra saugūs kūdikiui, tačiau gali sukelti mieguistumą ir sulėtinti pieno gamybą. Apskritai vaistai greičiausiai paveiks motinos pieną, jei:

  • jie yra labai stiprūs, ar ilgai veikiantys
  • jie yra skirti daugybiniams simptomams gydyti
  • jie yra vartojami ilgą laiką
  • jų sudėtyje yra keletas veikliųjų medžiagų

 Kūdikiai, kurie yra maitinami tik krūtimi, jaunesni nei mėnesio ar lengvesni už kitus savo amžiaus kūdikius, yra jautresni vaistams motinos piene.

Ko nors kasdienei priežiūrai?